Kırklareli Havadis

Kırklareli’nde hatırlatma dozu yoğunluğu

SAĞLIK BAKANI FAHRETTİN KOCA TÜRKİYE’DE DE GÖRÜLEN OMİCRON VARYANTINA KARŞI TEDBİR AMACIYLA HATIRLATMA DOZU SÜRESİNİN 6 AYDAN 3 AYA DÜŞÜRÜLDÜĞÜNÜ AÇIKLAMASININ ARDINDAN KIRKLARELİ’NDE Kİ VATANDAŞLAR HASTANELERİ AKIN ETTİ

Kırklareli’nde hatırlatma dozu yoğunluğu
205 views
17 Aralık 2021 - 14:10

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın Türkiye’de de görülen Omicron varyantına karşı tedbir amacıyla hatırlatma dozu süresinin 6 aydan 3 aya düşürüldüğünü açıklamasının ardından Kırklareli’nde vatandaşlar hastanelere akın etti.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın korona virüs aşılarında hatırlatma dozu süresinin 6 aydan 3 aya düşürüldüğünü açıklamasının ardından Kırklareli’nde vatandaşlar hastanelere akın etti. Vaka sayılarının yeniden artışa geçmesiyle vatandaşlar sabahın erken saatlerinden itibaren hatırlatma dozlarını olmak için Kırklareli Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde sıraya girdi. Aşısını olan Mümin Özkan, Sağlık Bakanı’nın açıklamasının ardından hatırlatma dozunu olduğunu belirterek, “Dünya, her taraf karışıyor. Biz her şeyi de bilemeyiz. Bilim adamları açıklarsa vardır bir doğruları. Kendimizi korumak istiyoruz. Artık biz de yaşlı insanlarız, önlem almakta yarar var. Üçüncü dozumuz hayırlı olsun. Herkes sırası geldikçe aşısını olsun. Herkes çeşitli inançlara sahip, kimseye bir şey demeye gelmez ama toplumdan da ayrılmak, topluma tehlike oluşturmak olmaz. Duyduklarımıza göre bu hastalığın bulaştığı insanlar genelde aşı olmayanlarmış. Herkesi aşı olmaya davet ediyorum” dedi.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.