Kırklareli Havadis

Vatandaşlardan aşı çağrısı

YENİ TİP KORONA VİRÜSÜYLE MÜCADELE KAPSAMINDAN İKİNCİ DOZ AŞILAMADA TÜRKİYE ORTALAMASININ ÜZERİNDE BULUNAN TRAKYA’DA VATANDAŞLAR AŞILAMA ÇALIŞMALARINA YOĞUN İLGİ GÖSTERİLİYOR

Vatandaşlardan aşı çağrısı
234 views
01 Şubat 2022 - 14:10

Korona virüsle mücadele kapsamında ikinci doz aşılamada Türkiye ortalamasının üzerinde bulunan Trakya’da vatandaşlar aşılama çalışmalarına yoğun ilgi gösteriyor.

Korona virüsle mücadele kapsamında ikinci doz aşılamada Türkiye ortalamasının üzerinde seyreden Kırklareli, Edirne ve Tekirdağ’da vatandaşlar aşıya yoğun ilgi gösteriyor.

İkinci doz aşılamada Kırklareli 86,4 ile 5. sırada yer alırken Edirne 84,3, Tekirdağ ise 84,5 ile Türkiye ortalamasının üzerinde seyrediyor.

Vatandaşlar randevularını alarak hastane ve aile sağlığı merkezlerinde aşılarını yaptırıyor.

Kırklareli Eğitim ve Araştırma Hastanesinde 4. doz aşı olan Ahmet Ateş aşı ile kendini daha güvende hissettiğini vurgulayarak, “Aşı rahatsızlık vermez, ölüm vermez onun için oluyoruz. 4 tane aşı olduk ve aynı zamanda grip aşısı da olduk. Herkes gelip aşısını olsun. Hasta olunca aşı olacak haliniz yok. Aşı olmazsanız çok çile çekersiniz” dedi.

Sağlık Bakanlığının verilerine göre Türkiye’de birinci doz aşılama ortalaması yüzde 92,51, ikinci doz ortalaması ise yüzde 84,42.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.