Kırklareli Havadis

Kırklareli’nde “Boğulmalarda İlkyardım” eğitimi verildi

KIRKLARELİ İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ TARAFINDAN JANDARMA, SAHİL GÜVENLİK VE BELEDİYE ZABITA EKİPLERİNDE GÖREV YAPAN PERSONELLERE “BOĞULMALARDA İLKYARDIM” EĞİTİMLERİ VERİLDİ

Kırklareli’nde “Boğulmalarda İlkyardım” eğitimi verildi
200 views
05 Haziran 2021 - 15:20

Kırklareli İl Sağlık Müdürlüğü tarafından jandarma, sahil güvenlik ve belediye zabıta ekiplerinde görev yapan personellere “Boğulmalarda İlkyardım” eğitimleri verildi.

Havaların ısınması ve deniz sezonunun açılmasıyla birlikte Kırklareli İl Sağlık Müdürlüğünce İğneada ve Kıyıköy bölgelerinde boğulma vakalarına erken müdahale için jandarma, sahil güvenlik ve belediye zabıta ekiplerinde görev yapan 12 personele ‘Boğulmalarda İlkyardım” eğitimleri verildi.

Boğulmada erken müdahalenin önemini vurgulayan İl Sağlık Müdürü Çiğdem Cerit, “Valimiz Osman Bilgin başkanlığında düzenlenen Yaz Mevsiminde Turizme Yönelik Alınacak Tedbirler Toplantısında Kırklareli Sağlık Müdürlüğümüze de bazı sorumluluklar verilmiştir. İğneada ve Kıyıköy bölgelerinde havaların ısınması ve deniz sezonunun açılması ile olabilecek boğulma vakalarına erken müdahale için müdürlüğümüzce ilkyardım eğitimleri, uzman personelimiz tarafından jandarma, sahil komutanlığı ve belediye zabıta ekiplerinde görev yapan toplam 12 personele ’Boğulmalarda İlkyardım’ eğitimleri teorik ve pratik olarak verildi” dedi.

Cerit, vatandaşların kıyı şeritlerine uyması konusunda dikkat etmeleri gerektiğini belirtti.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.