Kırklareli Havadis

Dereköy Sınır Kapısında gurbetçi yoğunluğu

YILLIK İZİNLERİNİ TAMAMLAYAN GURBETÇİLERİN DÖNÜŞ YOLCULUKLARI DEVAM EDİYOR. YAŞADIKLARI ÜLKELERE DÖNÜŞTE EDİRNE’DEKİ KAPIKULE VE HAMZABEYLİ SINIR KAPILARINDA YAŞANAN YOĞUNLUK NEDENİYLE KIRKLARELİ DEREKÖY SINIR KAPISINI TERCİH EDEN GURBETÇİLER AİLELERİNDEN AYRILMANIN HÜZNÜNÜ YAŞIYOR

Dereköy Sınır Kapısında gurbetçi yoğunluğu
185 views
20 Ağustos 2021 - 12:20

Yıllık izinlerini tamamlayan gurbetçilerin dönüş yolculukları devam ediyor. Yaşadıkları ülkelere dönüşte Edirne’deki Kapıkule ve Hamzabeyli Sınır Kapılarında yaşanan yoğunluk sebebiyle Kırklareli Dereköy Sınır Kapısını tercih eden gurbetçiler, ailelerinden ayrılmanın hüznünü yaşıyor.

Yıllık izinlerini ailelerinin yanında geçirmek için sevinç ve heyecanla Türkiye’den gelen gurbetçiler, izinlerinin bitmesinin ardından yaşadıkları ülkelere dönmenin ve sevdiklerinden ayrılmanın hüznünü yaşıyor. Edirne’deki Kapıkule ve Hamzabeyli Sınır Kapılarında yaşanan yoğunluk nedeniyle Kırklareli Dereköy Sınır Kapısını tercih eden gurbetçiler uzun kuyruklar oluşturdu.

Sıcaktan bunalan gurbetçiler yol kenarlarında su, çay ve benzeri meşrubatlarla serinlemeye çalıştı. Zaman zaman 4 kilometreyi aşan kuyrukta kalan gurbetçilere Türk Kızılay’ı tarafından su dağıtıldı.

Gece saat 04.00’ten beri bekleyen gurbetçi Gani Dikmen, “Vatanımıza, toprağımıza büyük sevinçle geldik, hüzünle ayrılıyoruz. Bu yollar hiç bitmeyecek. Türkiye’ye gelirken 12 saat Sırbistan’da bekledik. Şimdi Dereköy Sınır Kapısında da bekleyeceğiz galiba 8-10 saat. Kapıkuleye gittim orada da bizi otoparka yönlendirdiler. Orada da 15 saat bekleyeceğimizi duyunca buraya geldim” dedi.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.