Kırklareli Havadis

Yerli ve milli yulaf tohumları toprakla buluştu

EDİRNE TRAKYA TARIMSAL ARAŞTIRMA MÜDÜRLÜĞÜ’NÜN GELİŞTİRDİĞİ YERLİ VE MİLLİ 4 ÇEŞİT YULAF TOHUMU, KIRKLARELİ’NİN LÜLEBURGAZ İLÇESİNE BAĞLI ALACAOĞLU KÖYÜNDE TOPRAKLA BULUŞTURULDU.

Yerli ve milli yulaf tohumları toprakla buluştu
232 views
14 Kasım 2020 - 11:00

Edirne Trakya Tarımsal Araştırma Müdürlüğü’nün geliştirdiği yerli ve milli 4 çeşit yulaf tohumu, Kırklareli’nin Lüleburgaz ilçesine bağlı Alacaoğlu köyünde toprakla buluşturuldu.

Kırklareli Tarım ve Orman İl Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, yerli ve milli yulaf çeşitlerinin, ilçe şartlarında performanslarını görmek ve üreticilere tanıtılarak köylerde demonstrasyon çalışmaları yapıldığı belirtildi. Açıklamada, Küçükyayla, Kahraman, Kırklar ve Halkalı olmak üzerde dört çeşit üzerinden yürütülen çalışmada, öncelikle her bir çeşit için belirlenen parselden alınan toprak numuneleri analiz edilmek üzere Kırklareli Atatürk Toprak Su ve Tarımsal Meteoroloji Araştırma Enstitüsü Müdürlüğü’ne gönderildiği, analiz sonuçlarına göre tohumların toprakla buluşturulduğu ifade edildi.

Küçükyayla, Kahraman, Kırklar ve Halkalı isimli dört çeşit yulaf tohumlarının ekimi, Tarım ve Orman İlçe Müdürü Ali Doğan, teknik personel ile üreticilerin katılımıyla Alacaoğlu köyünde gerçekleştirildi. Lüleburgaz İlçe Müdürü Ali Doğan, ekim sırasında üreticiye yerli ve milli yulaf çeşitleriyle ilgili gerekli bilgiler verdi.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.