Kırklareli Havadis

Mor renkli kraliçeler toprakla buluştu

TARIM ARAZİLERİNİN MOR RENKLİ KRALİÇELERİ KIRKLARELİ’NİN BABAESKİ İLÇESİNDE TOPRAKLA BULUŞTURULDU.

Mor renkli kraliçeler toprakla buluştu
122 views
17 Kasım 2020 - 10:20

Tarım arazilerinin mor renkli kraliçeleri Kırklareli’nin Babaeski ilçesinde toprakla buluşturuldu.

Kırklareli’de “Babaeski’nin Mor Renkli Kraliçesi” Projesi Kapsamında Lavanta Fidesi Dağıtım Töreni gerçekleştirildi. Vali Osman Bilgin ve eşi İlknur Bilgin, “Babaeski’nin Mor Renkli Kraliçesi” Projesi Kapsamında Lavanta Fidesi Dağıtım programının ardından üretici Emek Akyıl ile Hülya Açıkel’in üretim yaptığı tarlaları gezerek, mor renkli kraliçeleri lavantaları toprak ile buluşturdu.

“Babaeski’nin Mor Renkli Kraliçesi” Projesiyle Babaeski ilçesinde lavanta yetiştiriciliğini yaygınlaştırmak, birim alandan yüksek gelir sağlayan alternatif ürün yetiştiriciliğini teşvik etmek ve sanayi sektörüne hammadde temin etmek olduğu belirtildi.

Ayrıca il genelinde devam eden “Lavanta Yetiştiriciliği” projesiyle, atıl ve kıraç arazilerin değerlendirilerek il ve ülke ekonomisine katkıda bulunmak, kırsal alanda yaşayan üreticilerin refah seviyelerini arttırılması amaçlanıyor. Böylece Kırklareli’nde alternatif tarım ürünü çalışmalarını yaygınlaştırmak, lavanta yetiştiriciliği yapmak isteyen ve desteğe ihtiyaç duyan üreticilere destek olarak il genelinde kırsal turizmin canlandırılması hedefleniyor.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.