Kırklareli Havadis

Kırklareli gıda işletmeleri denetlendi

KIRKLARELİ’NDE İL TARIM VE ORMAN MÜDÜRLÜĞÜ EKİPLERİNCE ÜRETİM, TOPLU TÜKETİM VE SATIŞ YERLERİ DENETLENDİ

Kırklareli gıda işletmeleri denetlendi
226 views
19 Şubat 2022 - 13:10

Kırklareli’nde İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ekiplerince üretim, toplu tüketim ve satış yerleri denetlendi.

Kırklareli İl Tarım ve Orman Müdürlüğü Gıda Kontrol Şube ekiplerince kentte bulunan üretim, toplu tüketim ve satış yerleri denetlendi. Ürünlerin son kullanma tarihleri, saklanama koşullarının kontrol edilen denetimde çalışanların belgeleri incelendi.

Denetimlerin tüm hızıyla devam ettiğini dile getiren İl Tarım ve Orman Müdürü Mehmet Aksoy, “İl Müdürlüğümüz Gıda kontrol görevlilerince üretim, toplu tüketim ve satış yerlerinde denetimler titizlikle devam etmektedir. Risk esaslı denetimlerin yanında Alo 174 Gıda hattına gelen şikayetlere istinaden denetimler yapılmaktadır. Alo 174 Gıda Hattı tüketicinin gıda güvenilirliği ile ilgili her türlü ihbar ve şikâyette ilgili merciye kolay bir şekilde ulaşabilmesi, iletişimin tek merkezden yönlendirilmesi, tüketiciye en kısa zamanda dönüş yapılabilmesi ve sonucun takibi amacıyla kurulmuştur. Gıda işletmelerinde görülen tüm olumsuzluklar için Alo Gıda hattına başvuru yapıldığında Gıda kontrol ekiplerimizce titizlikle denetimler gerçekleştirilmekte, gerekli durumlarda numuneler alınmaktadır” dedi.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.