Kırklareli Havadis

Trakya’da aşılama çalışmaları devam ediyor

YENİ TİP KORONA VİRÜSÜYLE MÜCADELE KAPSAMINDAN İKİNCİ DOZ AŞILAMADA TÜRKİYE ORTALAMASININ ÜZERİNDE BULUNAN TRAKYA’DA AŞILAMA ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR

Trakya’da aşılama çalışmaları devam ediyor
151 views
01 Kasım 2021 - 15:10

Yeni tip korona virüsle mücadele kapsamında ikinci doz aşılamada Türkiye ortalamasının üzerinde bulunan Trakya’da aşılama çalışmaları devam ediyor.

Korona virüsle mücadele kapsamında ikinci doz aşılamada Türkiye ortalamasının üzerinde seyreden Kırklareli, Edirne ve Tekirdağ tüm Türkiye’ye örnek oluyor. İkinci doz aşılamada en çok aşılanan iller arasında Kırklareli 82,3 ile 4. sırada yer alırken, Edirne 80,5 ile dokuzuncu sırada yer alıyor. Tekirdağ ise 79,3 ile Türkiye ortalamasının üzerinde seyrediyor. Trakyalılar ise randevularını alarak hastane ve aile sağlığı merkezlerinde aşılarını yaptırmaya devam ediyor.

Kırklareli Eğitim ve Araştırma Hastanesinde 3. doz aşısını olan Gülizar Yaşurtu, aşının önemini vurgulayarak, “Korona virüs belasını atlatmak için aşı şart. Ben de aşı oldum, çok memnunum. Aşı olduk şimdiye kadar korunduk, inşallah bundan sonra da olmaz. Oğlum aşı olmadı, hastalığı çok zor atlattı ve nerdeyse ölümlerden döndü. Kızım ve torunlarım aşısını yaptırdılar, çok hafif geçirdiler. Herkes aşı olsun. Oğlum aşı olmaya korkuyor ve biraz da güvenci yok herhalde. Ben üçüncü aşımı yaptırdım. Ben güveniyorum ve herkes aşısını olsun. Hiç korkmasınlar” dedi.

Sağlık Bakanlığının verilerine göre, Türkiye’de birinci doz aşılama ortalaması yüzde 89,24, ikinci doz ortalaması ise yüzde 78,36.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.