Kırklareli Havadis

Kofçaz’da yem bezelyesi tohumu dağıtıldı

KOFÇAZ İLÇESİNE BAĞLI TAŞTEPE KOCAYAZI KÖYLERİNDE, 2021 YILI ÜRETİM SEZONUNDA UYGULANACAK ÇAYIR, MERA VE YEM BİTKİLERİ ÜRETİMİNİ GELİŞTİRME PROJESİ KAPSAMINDA, TARIM VE ORMAN İL VE İLCE MÜDÜRLÜĞÜ TEKNİK PERSONELLERİ EŞLİĞİNDE YÜZDE 50 ÇİFTÇİ KATKILI 14 ÜRETİCİYE 2 BİN 275 KİLOGRAM YEM BEZELYESİ TOHUMUNU VERİLDİ.

Kofçaz’da yem bezelyesi tohumu dağıtıldı
149 views
01 Kasım 2020 - 14:00

Kırklareli Tarım ve Orman İl ve Kofçaz İlçe Müdürlüğü tarafından, üreticilere yüzde 50 hibe destekli yem bezelyesi tohumu dağıtıldı.

Kofçaz ilçesine bağlı Taştepe Kocayazı köylerinde, 2021 yılı üretim sezonunda uygulanacak Çayır, Mera ve Yem Bitkileri Üretimini Geliştirme Projesi kapsamında, Tarım ve Orman İl ve İlce Müdürlüğü teknik personelleri eşliğinde yüzde 50 çiftçi katkılı 14 üreticiye 2 bin 275 kilogram yem bezelyesi tohumunu verildi.

Tarım ve Orman İl Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, “Projenin amacı, kaliteli kaba yem açığını kapatmak, yem bitkileri ekiliş alanlarının arttırılması ve teşvikidir. Çiftçilerimizin, hayvancılıkta başarılı olabilmesi ve ülkemizin ekonomisine üreterek katkı sağlamak amacıyla mevcut arazilerimizde yem bitkisi ekiliş oranlarımızı standart seviyeye çıkartmamız gerekiyor” denildi.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.