Kırklareli Havadis

Kırklareli’nde kooperatifçilik faaliyetlerine hız verildi

KOOPERATİFÇİLİK FAALİYETLERİNİ GELİŞTİRMEK AMACIYLA ÜLKEMİZİN HER BÖLGESİNDE MAHALLİ İDARECİLERİ ZİYARET EDEN TİCARET BAKANLIĞI ESNAF SANATKARLAR VE KOOPERATİFÇİLİK GENEL MÜDÜRLÜĞÜ DAİRE BAŞKANI YAVUZ SELİM AKÇAKALE, KIRKLARELİ’NİN LÜLEBURGAZ İLÇESİNDE KAYMAKAMLIK VE BELEDİYE BAŞKANLIĞI’NA ZİYARETTE BULUNDU.

Kırklareli’nde kooperatifçilik faaliyetlerine hız verildi
51 views
23 Ekim 2020 - 18:20

Ticaret Bakanlığı Esnaf Sanatkarlar ve Kooperatifçilik Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Yavuz Selim Akçakale, Kırklareli’ni ziyaret ederek kooperatifçilik faaliyetleriyle ilgili bilgi verdi.

Esnaf Sanatkarlar ve Kooperatifçilik Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Yavuz Selim Akçakale, Kırklareli’nin Lüleburgaz ilçesinde ilk ziyaretini Kaymakam Salih Yüce’ye gerçekleştirdi. Akçakale’ye ziyaretinde Kırklareli Ticaret İl Müdürü Mustafa Uzan, 11 ticaret uzmanı, Lüleburgaz Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Fahri Özkan ve yönetim kurulu üyeleri, SS Kadın Akademisi Kadın Girişimi, Üretimi ve İşletme Kooperatifi Başkanı Deniz Balaban Şahin de eşlik etti.

Kaymakam Yüce’ye ziyaretinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla ülkenin her yerini gezerek kooperatifçilik faaliyetlerinin gelişmesi için çalışmalar yaptıklarını belirten Daire Başkanı Yavuz Selim Akçakale, pandemi dönemi nedeniyle ara verdikleri çalışmalara tekrar başladıklarını, bu kapsamda Lüleburgaz’da olduklarını ifade etti.

Bu yıl kadın kooperatiflerine ayrı bir önem verilerek kadın kooperatiflerinin gelişmesi için çalışmalar yapıldığını söyleyen Akçakale, kadınlara yönelik ortaya çıkan iş fikirlerine değer verildiğini, istihdamı sağlamak için projeler yapıldığını belirtti. Kooperatifleri geliştirmek için hibeler verileceğini de ifade eden Akçakale, bunun yüzde 25’ini sermayeye katmalarını beklediğini söyledi.

Kadın Akademisi Kadın Girişimi, Üretimi ve İşletme Kooperatifi Başkanı Deniz Balaban Şahin ise, kooperatif adına yaptıkları çalışmaları aktararak, Kasım ayında projelerini sunacaklarını ve ardından istenen başvuruyu yapacaklarını dile getirdi. İki yıllık bir kooperatif olduklarının bilgisini de veren Şahin, kooperatifleriyle ilgili dosyayı Kaymakam Yüce’ye teslim etti.

Heyet ardından Lüleburgaz Belediye Başkanlığı’na gelerek burada Belediye Başkan Yardımcısı Gökhan Kaya Atay ile Turkuaz Salonu’nda görüştü. kooperatifçilik adına yapılan faaliyetleri Başkan Yardımcısı Gökhan Kaya Atay’a da ileten heyet, Lüleburgaz’dan ayrıldı.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.