Kırklareli Havadis

Kırklareli’nde buğday arazileri incelendi

KIRKLARELİ’NDE HAVANIN MEVSİM NORMALLERİNİN DIŞINDA DEVAM ETMESİ NEDENİYLE BUĞDAY ARAZİLERİNDE YAŞANAN ZARARLARIN KONTROLÜNÜ SAĞLAMAK AMACIYLA İL TARIM VE ORMAN MÜDÜRLÜĞÜ EKİPLERİ TARAFINDAN İNCELEMELERDE BULUNULDU.

Kırklareli’nde buğday arazileri incelendi
170 views
02 Nisan 2021 - 14:10

Kırklareli’nde havanın mevsim normallerinin dışında devam etmesi nedeniyle buğday arazilerinde yaşanan zararların kontrolünü sağlamak amacıyla İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ekipleri tarafından incelemelerde bulunuldu.

Tarım ve Orman Bakanlığı Bitkisel Üretim Genel Müdürlüğü Tarla ve Bahçe Bitkileri Koordinatörü Ergin Toprak, Ürün Masaları Hububat Sorumlusu Hakan Özdemir, Trakya Tarımsal Araştırma Enstitü Müdürlüğü Tarla Bitkileri Teknik Koordinatörü Dr. İrfan Öztürk ile İl Tarım ve Orman Müdürlüğü personelince buğdayda oluşan soğuk zararının etkilerinin devam edip etmediğini ve bölgedeki rekoltesine olan etkisini saptamak amacıyla kentte buğday arazilerinde inceleme yapıldı. Yapılan incelemelerde özellikle bölgeye uygun olmayan çeşit ekimi, ekim zamanı, verilen gübre miktarı ve zamanı, yapılan uygulamalara göre ve soğuktan zarar görüldüğü tespit edildi.

Çiftçilere yapılan görüşmelerde ekim zamanı tercih edilen çeşitlerin bölgedeki ekolojik uygunluk sağlaması konusunda bilgilendirme yapıldı.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.