Kırklareli Havadis

Kırklareli aşılamada Türkiye’ye örnek oluyor

SAĞLIK BAKANI FAHRETTİN KOCA’NIN AÇIKLADIĞI VERİLERE GÖRE EN AZ BİR DOZ AŞI OLMUŞ 18 YAŞ ÜSTÜ NÜFUSA GÖRE AŞILAMA ORANI YÜZDE 72,8 İLE EN ÇOK AŞILANAN İLLER ARASINDA KIRKLARELİ 3. SIRADA YER ALIYOR

Kırklareli aşılamada Türkiye’ye örnek oluyor
75 views
05 Temmuz 2021 - 13:10

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın açıkladığı verilere göre en az bir doz aşı olmuş 18 yaş üstü nüfusa göre aşılama oranı yüzde 72,8 ile en çok aşılanan iller arasında Kırklareli 3. sırada yer alıyor.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca sosyal medya hesabından paylaştığı verilere göre Türkiye’de birinci doz aşı olan vatandaşları ortalaması yüzde 57,81, ikinci doz ortalaması ise 25,23. Bu kapsamda en az bir doz aşı olmuş 18 yaş üstü nüfusa göre aşılama oranı yüzde 72,8 ile en çok aşılanan iller arasında Kırklareli 3. sırada yer alıyor.

Vatandaşlar, randevularını alarak hastane ve aile sağlığı merkezlerinde aşılarını yaptırıyor.

Kırklareli Eğitim ve Araştırma Hastanesinde aşısını olan 2. doz aşısını olan Adem Kocabekir, aşıyla kendini daha güvende hissettiğini belirterek, herkesi aşı olmaya davet etti.

Aşıda Kırklareli’nin tüm Türkiye’ye örnek olduğunu dile getiren öğretmen Şahin Değer ise, “Kırklareli sağlık alt yapısına göre güçlü bir il. Kentte yaşayan vatandaşlar olarak aşı konusunda gayet bilinçliyiz. Bu nedenle aşı sırası geldiği zaman koşa koşa aşı olmaya geliyoruz. İlk aşı olduğum zaman aşılama birimi çok kalabalıktı fakat aradan geçen bir ay içerisinde yapılan çok yoğun aşılama dolayısıyla görüyoruz ki şu anda çok fazla kimse kalmadı. Çok iyi rakamlar bunlar. Daha da yukarıya doğru gideceğine inanıyorum. İnşallah salgından ilk kurtulan illerden birisi biz olacağız. Sağlık çalışanlarımıza da bu konuda çok teşekkür ediyoruz. Çok kısa sürede aşımızı yaparak sağlıklı bir şekilde bizi buradan uğurluyorlar. Kendimi artık çok daha güvende hissediyorum. Virüsten çok korkuyorum çünkü etrafımızda çok ölümler oldu, ağır hastalık geçirenler oldu. İkinci aşıdan sonra tam bir koruma sağlayacağını düşünüyoruz ve kendimizi bir koruma kalkanı içerisinde hissediyoruz” şeklinde konuştu.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.