Kırklareli Havadis

Haitili çift Kırklareli’nde evlendi

KIRKLARELİ’NİN LÜLEBURGAZ İLÇESİNDE UZUN SÜREDİR İNGİLİZCE ÖĞRETMENİ OLARAK GÖREV YAPAN HAİTİLİ ALEX MORİSSEAU, YİNE KENDİ GİBİ HAİTİLİ OLAN AMENİE SAMEDY İLE UZUN UĞRAŞLAR SONUCUNDA LÜLEBURGAZ’DA EVLENDİ.

Haitili çift Kırklareli’nde evlendi
145 views
26 Kasım 2020 - 11:01

Kırklareli’nin Lüleburgaz ilçesinde uzun süredir İngilizce öğretmeni olarak görev yapan Haitili Alex Morisseau, yine kendi gibi Haitili olan Amenie Samedy ile uzun uğraşlar sonucunda bürokratik engelleri aşarak Lüleburgaz’da evlendi.

Haiti’de doğup büyüyen, iş için Lüleburgaz’a gelen Alex Morisseau (34), hayatının aşkı Haitili Amenie Samedy (30) ile bürokratik engelleri aşarak dünya evine girdi. Aşkları filmleri aratmayacak şekilde gelişen Morisseau, “Lüleburgaz artık benim evim oldu” dedi.

Önce kendisi sonra eşi geldi

Amenie Samedy ile 2010 yılında tanıştıklarını söyleyen Alex Morisseau, geçtiğimiz yıllarda Lüleburgaz’a gelerek İngilizce öğretmeni olarak göreve başladığını söyledi. Özel bir okulda görevli olan Morisseau, uzun süredir birlikte olduğu Amenie Samedy ile evlenmeye karar verdiğinde ise karşısına bürokratik engeller çıktı. Türkiye’nin Haiti’yle coğrafi uzaklık ve diplomatik ilişkilerinin sınırlı olması sebebiyle bürokratik engeller yüzünden evlenemeyen çift, evraklarını Dominik Cumhuriyeti üzerinden Türkiye’ye göndererek durumu çözdü.

Türkiye ikinci vatanları oldu

Bu engel nedeniyle yaklaşık 2 yıl bürokratik sorunlarla boğuşan çift, sonunda Lüleburgaz’da muratlarına erdi. Yeminli tercüman eşliğinde nikahları kıyılan çiftten Alex Morisseau, Türkiye’nin artık ikinci vatanları olduğunu söyledi. Morisseau, “Türk insanının kültürü çok iyi. Buranın kültürünü ben çok sevdim. Lüleburgaz’da evim gibi hissediyorum. Lüleburgaz’ı çok sevdim. Burayı çok seviyorum. Türkiye’de çok fazla yer gezmedim. Bugün benim için mükemmel bir gün. Türk insanını çok seviyorum. Çünkü hem çok yardımsever hem de çok sıcakkanlılar” dedi.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.