Kırklareli Havadis

Doğanın gizemine açılan kapıda inceleme

EDİRNE VALİLİĞİ ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK İL MÜDÜRLÜĞÜNÜN TALEBİ DOĞRULTUSUNDA, KIRKLARELİ’NİN VİZE İLÇESİNDE BULUNAN 300 METRE UZUNLUĞUNDAKİ DOMUZDERE MAĞARASINDA İNCELEMELER GERÇEKLEŞTİRİLDİ.

Doğanın gizemine açılan kapıda inceleme
219 views
17 Kasım 2020 - 9:50

Edirne Valiliği Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğünün talebi doğrultusunda, Kırklareli’nin Vize ilçesinde bulunan 300 metre uzunluğundaki Domuzdere Mağarasında incelemeler gerçekleştirildi.

Edirne Valiliği Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğünün “Kırklareli İli Vize İlçesi Tabiat Varlığı Tescili Kurum Görüşü Talebi” doğrultusunda Kırklareli Orman İşletme Bölge Müdürlüğü tarafından Hamidiye, Balkaya ve Aksicim köyleri mülki hududunda bulunan önemli tabiat değerlerinden olan mağaralarda inceleme yapıldı.

Yerinde inceleyip görüntülediler

Vize Orman İşletme Müdür Yardımcısı Ercan Bilgen, Kışlacık İşletme Şefi Hasan Gürsoy, Kızılağaç İşletme Şefi Ahmet Erdevir’den oluşan heyet, Bostanlık Tarla Düdeni Mağarası, Ahmetin Mağarası, Ali Şahin Pınarı Mağarası, Domuzdere Mağarası Kurudere Ağıl Mağaralarını yerinde inceleyip görüntüledi.

Mağaranın içi sarkıtlarla kaplı

İnceleme raporunda, Balkaya köyünde bulunan Domuzdere Mağarasının 300 metre uzunluğunda olduğuna bir kez daha dikkat çekildi. Mağaranın içinin görsel olarak sarkıt, dikit, sütun, örtü ve duvar damlataşları ile kaplı olduğu belirtilen raporda, mağaranın geniş ve yüksek salon veya galerilerden meydana geldiği vurgulandı.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.