Kırklareli Havadis

Çöplerden ayak iziyle çevre kirliliğine dikkat çektiler

DOĞA KORUMA VE MİLLİ PARKLAR ŞUBESİ İLE DOĞAYA DÖNÜŞ DERNEĞİ İŞ BİRLİĞİNDE KIRKLARELİ’NİN İĞNEADA BELDESİNDE BULUNAN LONGOZ ORMANINDAN TOPLADIKLARI ÇÖP VE YAPRAKLARLA OLUŞTURDUKLARI ‘AYAK İZİ’ İLE ÇEVRE KİRLİLİĞİNE DİKKAT ÇEKTİLER

Çöplerden ayak iziyle çevre kirliliğine dikkat çektiler
183 views
12 Kasım 2021 - 12:10

Doğa Koruma ve Milli Parklar Şubesi ile Doğaya Dönüş Derneği iş birliğinde Kırklareli’nin İğneada beldesinde bulunan Longoz ormanından topladıkları çöp ve yapraklarla oluşturdukları ‘ayak izi’ ile çevre kirliliğine dikkat çektiler.

Doğa Koruma ve Milli Parklar Şubesi ile Doğaya Dönüş Derneği iş birliğinde “Sadece Ayak İzini Bırak” isimli etkinlik gerçekleşti. Etkinlikte Kırklareli’nin İğneada beldesinde bulunan longoz ormanından toplanan çöp ve yapraklarla ayak izi oluşturuldu.

Doğa Koruma ve Milli Parklar Şubesinden yapılan açıklamada, “İğneada Longoz Ormanları Milli Parkı’nda doğanın korunmasına ve çevre temizliğine dikkat çekmek amacıyla “Doğadaki İzlerimiz” etkinliği gerçekleştirildi. Doğaya Dönüş Derneği işbirliği ile gerçekleşen etkinlikte İğneada Longoz Ormanları Milli Parkı Ziyaretçi Merkezinde yapılan bilgilendirme sonrasında 3 km doğa yürüyüşü yapıldı ve longoz ağaçları tanıtıldı. Yürüyüş boyunca katılımcılar tarafından çöpler ve longoz ağaçlarının sonbahar yaprakları ayrı ayrı toplanarak Mert Gölü kuş gözlem kulesi önünden toplanan çöpler ve sonbahar yapraklarından “Sadece Ayak İzini Bırak” sloganıyla zemine iki ayrı ayak izi oluşturuldu” ifadelerine yer verildi.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.