Kırklareli Havadis

Bölgenin en büyük ulaştırma projesinin şantiyesinde salgın denetimleri

BÖLGENİN EN BÜYÜK ULAŞTIRMA PROJESİ OLAN HALKALI-KAPIKULE DEMİRYOLU HATTI HIZLI TREN PROJESİNİN KIRKLARELİ SINIRLARI İÇERİSİNDE YER ALAN BÜYÜKKARIŞTIRAN-LÜLEBURGAZ-BABAESKİ İSTASYON ŞANTİYELERİ İNCELENEREK, SALGIN DENETİMLERİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ.

Bölgenin en büyük ulaştırma projesinin şantiyesinde salgın denetimleri
128 views
23 Eylül 2020 - 20:40

Bölgenin en büyük ulaştırma projesi olan Halkalı-Kapıkule Demiryolu Hattı Hızlı Tren Projesinin Kırklareli sınırları içerisinde yer alan Büyükkarıştıran-Lüleburgaz-Babaeski istasyon şantiyeleri incelenerek, salgın denetimleri gerçekleştirildi.

Kırklareli Valisi Osman Bilgin, bölgenin en büyük ulaştırma projesi olan Halkalı-Kapıkule Demiryolu Hattı Hızlı Tren Projesinin Kırklareli sınırları içerisinde yer alan Büyükkarıştıran- Lüleburgaz-Babaeski istasyon şantiyelerini gezerek, yüklenici firma yetkililerinden devam eden çalışmalar hakkında bilgiler aldı.

Gerçekleşen ziyarette Vali Bilgin, tüm Türkiye’de olduğu gibi Kırklareli genelinde bugün gerçekleşen genel salgın denetimleri kapsamında Büyükkarıştıran- Lüleburgaz-Babaeski istasyon şantiyelerinde salgın ile ilgili denetimlerde bulundu.

Halkalı-Kapıkule Demiryolu Hattı Hızlı Tren Projesi güzergâhında Kırklareli sınırları içerisinde Büyükkarıştıran, Lüleburgaz ve Babaeski istasyonlarının yer alıyor. Demiryolu hattının 62 kilometrelik kısmı Kırklareli sınırları içerisinden geçecek. Hızlı Tren Projesinin tamamlanmasıyla Halkalı-Kapıkule yeni hızlı tren hattı arasında kalan güzergahlarda yolculuk süresi ve mesafesi kısalacak.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.